MŁODY KOLPING ZORGANIZOWAŁ ZBIÓRKĘ W RAMACH SZLACHETNEJ PACZKI

SZLACHETNA PACZKA jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. W tym roku SZLACHETNA PACZKA jest organizowana czternasty raz . Pierwsza edycja odbyła się w 2000 roku, kiedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzonego przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia WIOSNA) obdarowała 30 ubogich rodzin.

Dzisiaj projekt SZLACHETNEJ PACZKI ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób.

W Zespole Szkół Katolickich, zbiórkę pieniędzy, przeznaczoną dla dwóch tczewskich potrzebujących rodzin, przeprowadzili uczniowie z Młodego Kolpinga, w ramach projektu gimnazjalnego. Zbiórka objęła  również podstawowe artykuły żywnościowe, środki czystości oraz przybory szkolne. Za wszelaką pomoc serdecznie dziękujemy.