Zawody w piłkę nożną Młodego Kolpinga

Dnia 9 września 2017 roku już po raz kolejny odbył się festyn połączony z rywalizacją sportową organizowany przez Stowarzyszenie Kolpinga. Nie zabrakło oczywiście drużyny, która reprezentowała Tczew – byli to uczniowie i absolwenci "Katolika". Po przyjeździe do Rokitnicy w okolicach Pruszcza Gdańskiego okazało się, że warunki panujące na boisku nie są sprzyjające: murawa była grząska i częściowo pokryta wodą. Mimo to nikt nie zamierzał odpuszczać. Po uroczystym powitaniu i wspólnej modlitwie przystąpiono do zmagań sportowych w postaci meczu piłki nożnej. Bojowe nastawienie i determinacja obu drużyn spowodowała, że o zwycięstwie zadecydować miała seria rzutów karnych. W naszej bramce znakomicie prezentował się Kajetan Węsierski, który po obronieniu dwóch pierwszych strzałów dał nadzieję na zwycięstwo. Niestety, drużyna Świętego Wojciecha nie zamierzała składać broni. Mówi się często, że ,,rzuty karne to loteria” lub ,,gra nerwów”. Przeciwnicy w tej fazie rozgrywki mieli więcej szczęścia i wygrali z nami 3:2. Ostatecznie przyszło nam zadowolić się z drugiego miejsca. Po zakończeniu meczu zostały wręczone symboliczne nagrody, a następnie wszyscy w dobrych humorach  udaliśmy się na poczęstunek i dalszą część zabawy.