• Tczew
  Tczew
 • Orszak Trzech Króli
  Orszak Trzech Króli
 • Akcja Pielucha dla Malucha
  Akcja Pielucha dla Malucha
 • DROGA KRZYŻOWA DLA MŁODZIEŻY
  DROGA KRZYŻOWA DLA MŁODZIEŻY
 • IV RADA DIECEZJALNA DZIEŁA KOLPINGA DIECEZJI PELPLIŃSKIEJ
  IV RADA DIECEZJALNA DZIEŁA KOLPINGA DIECEZJI PELPLIŃSKIEJ
 • MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIE MŁODZIEŻY MŁODEGO KOLPINGA NA LITWIE
  MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIE MŁODZIEŻY MŁODEGO KOLPINGA NA LITWIE

AKTUALNOŚCI

Zło Dobrem zwyciężaj

Zło Dobrem zwyciężaj

27 marca uczniowie Zespołu Szkół Katolickich uczestniczyli w niekonwencjonalnej Drodze Krzyżowej przygotowanej przez Młodego Kolpinga z naszej szkoły pod kierunkiem p. Małgorzaty Krzemińskiej i ks. Piotra Pruskiego. Na moment kościół szkolny stał się ringiem, na którym walczyło Dobro ze Złem. Celem walki był młody człowiek, który był słaby i ulegał pokusom. Podczas zmagania się dobra ze złem było 14 rund  tyle ile stacji Drogi Krzyżowej.

Relacja między nauką a wiarą

Dnia 4 marca 2015 r. Zespół Szkół Katolickch zaszczycił swoją obecnością  ks. dr. Tomasz Huzarek, pracownik naukowy z Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie i Wydziału Teologicznego UMK w Toruniu. Wykład, który nam wygłosił był wstępem do cyklu seminariów na temat relacji między nauką a wiarą. Jego celem podczas pierwszego spotkania z uczniami naszego liceum było przekonanie słuchaczy, że nie istnieje coś takiego jak światopogląd neutralny a także przybliżenie nam podziału życiowych filozofii ze względu na samo zaangażowanie w poznanie Absolutu (lub stwierdzenie jego braku). W naszym przypadku oczywiście nie chodziło o jakikolwiek Absolut, a skupiliśmy się na chrześcijańskim JHWH. 

Ferie z komputerem

Ferie z komputerem

W drugim tygodniu ferii w Zespole Szkół Katolickich odbyły się zajęcia dodatkowe pod wszystko mówiącym tytułem "Ferie z komputerem". Zajęcia były przeznaczone dla adeptów informatyki z klas gimnazjalnych. Tematem przewodnim zajęć było przybliżenie dzieciom historii komputerów jaki nowych technologii informatycznych poprzez wiedzę profesjonalistów, którzy na co dzień uprawiają ten zawód, oraz praktykę połączoną z zabawą.

Młody Kolping w schronisku dla zwierząt

Młody Kolping w schronisku dla zwierząt

Pomaganie zwierzętom to nie moda, ale sposób na zaskarbienie przyjaźni stworzeń, które wielokrotnie okazywały swoim opiekunom wierność, pomoc i szczerą przyjaźń. Dzieci przygotowały się na ten wyjazd odpowiednio wcześnie. Od dwóch miesięcy w klasie trwała akcja pod patronatem Młodego Kolpinga.

II Orszak Trzech Króli

II Orszak Trzech Króli

Członkowie Rodziny Kolpinga w Tczewie przyłączyli się do orszaku Króla Melchiora Pierwszego, który wyruszył razem z św. Jadwigą, patronką Zespołu Szkół Katolickich w Tczewie, z Placu Hallera.

Wspólne kolędowanie

Wspólne kolędowanie

Naszym celem było wspólne kolędowanie i spędzenie czasu z osobami niepełnosprawnymi. Naszym prowadzącym był Karol Kopka, który sprawił, że było bardzo radośnie, a publiczność chętnie włączyła się do śpiewu. To było niesamowite przeżycie i mamy nadzieję, że nie jest to nasze ostatnie spotkanie. Naprawdę warto jest poświęcić trochę czasu, aby zobaczyć uśmiech na twarzach innych osób, a okres przedświąteczny jest idealnym momentem, aby to uczynić.

Finał VI powiatowego konkursu historycznego "Św. Jadwiga królowa i patronka narodu"

Finał VI powiatowego konkursu historycznego "Św. Jadwiga królowa i patronka narodu"

4 grudnia 2014 r., w auli Uniwersyteckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie, odbył się finał VI powiatowego konkursu historycznego „św. Jadwiga królowa i patronka narodu”. O tytuł laureata konkurowało ze sobą dziewiętnastu uczniów z siedmiu szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku oprócz tczewskich szkół udział w konkursie wzięła reprezentacja z Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących ze Swarożyna oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Pelplina.

Młody Kolping w czapkach św. Mikołaja

Młody Kolping w czapkach św. Mikołaja

5 grudnia, w przeddzień Mikołajek, uczniowie Gimnazjum Katolickiego, przyszli do szkoły w czapkach św. Mikołaja.

MŁODY KOLPING ZORGANIZOWAŁ ZBIÓRKĘ W RAMACH SZLACHETNEJ PACZKI

MŁODY KOLPING ZORGANIZOWAŁ ZBIÓRKĘ W RAMACH SZLACHETNEJ PACZKI

SZLACHETNA PACZKA jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. 

Młody Kolping na pielgrzymim szlaku do Gorzędzieja

Młody Kolping na pielgrzymim szlaku do Gorzędzieja

23. kwietnia, w dzień męczeńskiej śmierci św. Wojciecha, z inicjatywy Młodego Kolpinga, w Zespole Szkół Katolickich, została zorganizowana piesza pielgrzymka do sanktuarium w Gorzędzieju, patrona świętego.